SPOTKANIE KOŁA SENIORÓW 16.10.2023 R.

Aktualności

SPOTKANIE KOŁA SENIORÓW 16.10.2023 R.

16 października 2023 r. w Poznaniu, w siedzibie Wielkopolskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej odbyło się kolejne w tym roku spotkanie Koła Seniorów, zorganizowane przez tut. Izbę, z udziałem Prezes Rady WIL-Wet. lek. wet. Joanny Przewoźnej. Gościem spotkania był również Wielkopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii lek. wet. Andrzej Żarnecki. Z ogromną radością witaliśmy naszych drogich Seniorów zawodu, którzy zawsze chętnie przyjeżdżają, aby spędzić wspólnie kilka miłych godzin, w niezwykle ciepłej i serdecznej atmosferze.

Spotkanie otworzyła Pani Prezes, powitała gości i w kilku zdaniach opowiedziała obecnym o bieżącej działalności naszego samorządu zawodowego, najbliższych planach związanych z działalnością merytoryczną oraz kwestiami modernizacyjnymi.

Następnie głos zabrał Przewodniczący Koła Seniorów – prof. dr hab. Walenty Kempski. Na wstępie zapoznał wszystkich z listą zmarłych koleżanek i kolegów, których uczczono minutą ciszy. Głos zabrał również Wielkopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii – lek. wet. Andrzej Żarnecki, przedstawił obecną sytuację epizootyczną, najważniejsze na ten czas zadania Inspekcji Weterynaryjnej i sposób pokonywania problemów, które się pojawiają.

Czas płynął szybko i przyjemnie, przy kawie, kawałku ciasta i ciepłym posiłku. Wspominano stare czasy, znajomych i przyjaciół; tych którzy jeszcze są wśród nas i może z jeszcze większym wzruszeniem tych, którzy odeszli. Kilku stałych bywalców nie pojawiło się niestety z uwagi na stan zdrowia i podeszły wiek, ale przekazali pozdrowienia i zapewnili, że sercem pozostaną w tym dniu wśród obecnych.

Przyszła nieubłagana chwila rozstania; wszyscy żegnali się pełni radości i pięknych wrażeń z zapewnieniem, że następnym razem przyjadą na pewno.

Będziemy czekać …. zapraszamy gorąco z nadzieją, że grono uczestników będzie tylko rosło.

Do zobaczenia!

Poniżej kilka fotek ze spotkania.