XI Krajowy Zjazd Lekarzy Weterynarii z ogromnym sukcesem naszej Izby

                &nbs więcej »

WAŻNE KWESTIE DOTYCZĄCE BAZY PASZPORTOWEJ

  Szanowni Państwo,w związku z licznymi wątpliwościami i pytaniami ze strony lekarzy weterynar więcej »

XXV JUBILEUSZOWA PIELGRZYMKA LEKARZY I SŁUŻB WETERYNARYJNYCH NA JASNĄ GÓRĘ

   INFORMACJA I. ZAPRASZAM SERDECZNIE DO UDZIAŁU W XXV JUBILEUSZOWEJ PIELGRZYMCE L więcej »

WAŻNE KWESTIE DOTYCZĄCE BAZY PASZPORTOWEJ
2017-06-01

 

Szanowni Państwo,
w związku z licznymi wątpliwościami i pytaniami ze strony lekarzy weterynarii informujemy, że :

1. Aktualna cena wystawienia paszportu dla zwierzęcia w zakładzie leczniczym dla zwierząt wynosi 100 zł.

2. Powstała nowa baza paszportowa.

W związku z tym, że obowiązek wprowadzania danych z paszportów dla zwierząt do elektronicznego systemu prowadzonego przez Krajową Izbę Lekarsko-Weterynaryjną od 1 lipca 2016 roku spoczywa na lekarzu weterynarii wydającym paszport, istnieje konieczność posiadania własnego, indywidualnego adresu poczty elektronicznej (może to być adres mailowy zlz, ale przypisany wyłącznie do jednej osoby), na który przesłane zostaną dane do logowania się w systemie.

W związku z tym, uprzejmie proszę wszystkich lekarzy weterynarii, którzy posiadają uprawnienia do wydawania paszportów dla zwierząt, tych którzy jeszcze tego nie uczynili, o weryfikację adresu mailowego w biurze Izby.

Bez dopełnienia tego obowiązku, tzn. poinformowania biura Izby o prawidłowym adresie mailowym, nie będziecie Państwo mogli nabyć druków paszportów w biurze Izby, jak również sprzedawać paszportów klientom, wprowadzając numery wykorzystanych paszportów do bazy elektronicznej. To wynika z ustawień nowego systemu elektronicznego - bazy paszportowej.

Na końcu informacji znajduje się link do nowego systemu, a poniżej instrukcja postępowania:

  • Po kliknięciu na link do strony wetsystemu pokażą się nam tabelki: LOGIN, HASŁO, PRZEPISZ KOD Z OBRAZKA (kod się wyświetli), a na dole komunikaty: ZALOGUJ oraz PRZYPOMNIJ HASŁO.
  • W miejscu LOGINU wpisujemy dwie duże litery LW, a po nich swój pięciocyfrowy numer prawa wykonywania zawodu. Wszystko bez spacji, po kolei.
  • Przepisujemy kod z obrazka i klikamy na: PRZYPOMNIJ HASŁO.
  • Po powyższej operacji system automatycznie prześle nam hasło indywidualne do systemu na adres e-mailowy podany przez lekarza weterynarii w biurze Izby.
  • Klikamy na link do wetsystemu i wpisujemy jeszcze raz LOGIN (LW i nr prawa wyk. zawodu bez spacji), HASŁO nadesłane w e-mailu, przepisujemy kod z obrazka i klikamy ZALOGUJ.
  • Po zalogowaniu system poprosi nas o zmianę hasła

Link do strony wetsystemu: https://wetsystems.org.pl/

Mam nadzieję, że ta krótka instrukcja pozwoli Państwu sprawnie przystąpić do wpisywania wydanych paszportów.

  • INFORMUJĘ PONADTO, ŻE KAŻDY WYDANY PASZPORT POWINIEN BYĆ WPISANY DO BAZY WETSYSTEMS  W TERMINIE MAX 5 DNI OD DATY WYSTAWIENIA. PO UPŁYWIE TEGO CZASU BĘDZIE TO NIEMOŻLIWE - SYSTEM NIE PRZYJMIE  DANYCH.

 

z poważaniem

Prezes Rady Wielkopolskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej

lek. wet. Maciej Gogulski

 

U W A G A !

Informacje przeznaczone dla lekarzy weterynarii, czy formularze takie jak:

  • ankieta osobowa (dla absolwentów wpisujących się do Izby),
  • wniosek o przeniesienie lekarza weterynarii do innej izby  oraz związane z tym druki oświadczeń, informacja o wys. składki członkowskiej, o wycofaniu czy wprowadzeniu do obrotu produktów leczniczych weterynaryjnych,                                                                                                                                                                                                                                                 

znajdują się w dziale: "Dla Lekarza" i są dostępne dla osób zarejestrowanych, po zalogowaniu się. Procedura rejestracji i logowania otwiera się po kliknięciu w zakładkę"Dla lekarza" i jest naprawdę nieskomplikowana.

  • Absolwenci mogą zarejestrować się podając w miejscu nr prawa wykonywania zawodu, nr dyplomu ukończonej uczelni weterynaryjnej.

Dla osób zalogowanych dostępne jest również Forum, na którym mozecie Państwo zamieszczać swoje wpisy dotyczące tematyki zawodowej, czy pozazawodowej, wymieniać się między sobą uwagami, propozycjami, czy też zwyczajnie pokonwersować.
Zapraszamy Państwa do aktywnego korzystania z naszej strony.                                        


Wielkopolska Izba Lekarsko-Weterynaryjna w Poznaniu, ul. Nagietkowa 4, 60-175 Poznań, tel. 061 86 89 703, e-mail: biuro@wilwet.pl
NIP: 779-14-94-633, Konto: Wielkopolska Izba Lekarsko-Weterynaryjna PKO BP I/O Poznań, Nr 79 1020 4027 0000 1702 0355 5752