Zapraszamy do Binowa na II Edycję Mistrzostw Polski Miłośników Zwierząt Lekarzy Weterynarii w Golfie

  W imieniu Zachodniopomorskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej w Szczecinie zapraszamy w dniu 27 więcej »

GLW badania SARS-COV-2 u zwierząt

    Zachęcamy do zapoznania się z informacjami w załączniku więcej »

INFORMACJA DOTYCZĄCA TARCZY ANTYKRYZYSOWEJ

więcej »

UWAGA !!!! ZMIANA UCHWAŁA NR 26 DOT. RODO !!! WAŻNE KWESTIE DOTYCZĄCE BAZY PASZPORTOWEJ
2018-06-26

 

Szanowni Państwo,
w związku z licznymi wątpliwościami i pytaniami ze strony lekarzy weterynarii informujemy, że :

1. Aktualna cena wystawienia paszportu dla zwierzęcia w zakładzie leczniczym dla zwierząt wynosi 100 zł.

2. Powstała nowa baza paszportowa.

W związku z tym, że obowiązek wprowadzania danych z paszportów dla zwierząt do elektronicznego systemu prowadzonego przez Krajową Izbę Lekarsko-Weterynaryjną od 1 lipca 2016 roku spoczywa na lekarzu weterynarii wydającym paszport, istnieje konieczność posiadania własnego, indywidualnego adresu poczty elektronicznej (może to być adres mailowy zlz, ale przypisany wyłącznie do jednej osoby), na który przesłane zostaną dane do logowania się w systemie.

W związku z tym, uprzejmie proszę wszystkich lekarzy weterynarii, którzy posiadają uprawnienia do wydawania paszportów dla zwierząt, tych którzy jeszcze tego nie uczynili, o weryfikację adresu mailowego w biurze Izby.

Bez dopełnienia tego obowiązku, tzn. poinformowania biura Izby o prawidłowym adresie mailowym, nie będziecie Państwo mogli nabyć druków paszportów w biurze Izby, jak również sprzedawać paszportów klientom, wprowadzając numery wykorzystanych paszportów do bazy elektronicznej. To wynika z ustawień nowego systemu elektronicznego - bazy paszportowej.

Na końcu informacji znajduje się link do nowego systemu, a poniżej instrukcja postępowania:

 • Po kliknięciu na link do strony wetsystemu pokażą się nam tabelki: LOGIN, HASŁO, PRZEPISZ KOD Z OBRAZKA (kod się wyświetli), a na dole komunikaty: ZALOGUJ oraz PRZYPOMNIJ HASŁO.
 • W miejscu LOGINU wpisujemy dwie duże litery LW, a po nich swój pięciocyfrowy numer prawa wykonywania zawodu. Wszystko bez spacji, po kolei.
 • Przepisujemy kod z obrazka i klikamy na: PRZYPOMNIJ HASŁO.
 • Po powyższej operacji system automatycznie prześle nam hasło indywidualne do systemu na adres e-mailowy podany przez lekarza weterynarii w biurze Izby.
 • Klikamy na link do wetsystemu i wpisujemy jeszcze raz LOGIN (LW i nr prawa wyk. zawodu bez spacji), HASŁO nadesłane w e-mailu, przepisujemy kod z obrazka i klikamy ZALOGUJ.
 • Po zalogowaniu system poprosi nas o zmianę hasła

Link do strony wetsystemu: https://wetsystems.org.pl/

Mam nadzieję, że ta krótka instrukcja pozwoli Państwu sprawnie przystąpić do wpisywania wydanych paszportów.

W systemie została wprowadzona modyfikacja, która uniemożliwia, po upływie 2 dni od daty wystawienia paszportu, jego wpisanie do systemu przez wystawiającego paszport lekarza weterynarii.

 • ZGODNIE Z Uchwałą Nr 14/2017/VII w sprawie zmiany UCHWAŁY NR 108/2017/VI KRL-W Z DNIA 9 MAJA 2017 R. W SPRAWIE ZMIANY UCHWAŁY KRAJOWEJ RADY LEKARSKO-WETERYNARYJNEJ Z DNIA 29 WRZESNIA 2015 R. NR 55/2015/VI W SPRAWIE PROWADZENIA REJESTRU WYDANYCH PASZPORTÓW DLA ZWIERZĄT TOWARZYSZĄCYCH PRZEMIESZCZANYCH W CELACH NIEHANDLOWYCH ORAZ Z DNIA 14 CZERWCA 2016 R. NR 85/2016/VI W SPRAWIE WPROWADZENIA DOBREJ PRAKTYKI WYSTAWIANIA PASZPORTÓW DLA ZWIERZĄT TOWARZYSZĄCYCH -
 • PO UPŁYWIE TERMINU 2 DNI PRZEWIDZIANYM NA WPISANIE WYSTAWIONEGO PASZPORTU, INFORMACJA O WYDANIU PASZPORTU UMIESZCZANA JEST W PROGRAMIE ZA POŚREDNICTWEM  OKRĘGOWEJ IZBY LEKARSKO-WETERYNARYJNEJ, PRZY CZYM

  KOSZTY UMIESZCZENIA W PROGRAMIE TYCH INFORMACJI W ZRYCZAŁTOWANEJ WYSOKOŚCI  35 ZŁ PONOSI LEKARZ WETERYNARIII, KTÓRY TERMIN  NARUSZYŁ.

 

 • ŚRODKI UZYSKANE Z TYTUŁU NIETERMINOWYCH WPISÓW WYDANYCH PASZPORTÓW PRZEZNACZONE BĘDĄ NA RZECZ FUNDACJI LEKARZY WETERYNARII "SENIOR"

 

 • Zamówienie kolejnej partii druków paszportów możliwe jest w chwili wykorzystania wcześniejszych druków, przy czym dopuszczalne jest pozostanie max. 5 sztuk paszportów na stanie lekarza upoważnionego do wystawiania paszportów.
 •  Jednorazowo zamówić można nie więcej niż 25 sztuk druków paszportów
 • Jednocześnie informujemy, że zgodnie z wykładnią prawną z Głównego Inspektoratu Weterynarii, został zmieniony w systemie z 3 miesięcy na 12 tygodni wiek psa, przy którym można dokonać wpisu szczepienia przeciw wściekliźnie.

 

                                                                           z poważaniem

Prezes Rady Wielkopolskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej

lek. wet. Maciej Gogulski

 

 


Wielkopolska Izba Lekarsko-Weterynaryjna w Poznaniu, ul. Nagietkowa 4, 60-175 Poznań, tel. 061 86 89 703, e-mail: biuro@wilwet.pl
NIP: 779-14-94-633, Konto: Wielkopolska Izba Lekarsko-Weterynaryjna PKO BP I/O Poznań, Nr 79 1020 4027 0000 1702 0355 5752